Батькам про режим дня

15 черв. 2017

Поки ваш малюк ще дошкільник, він не замислюється над тим, коли потрібно відпочивати, коли займатися, читати, а коли гуляти. Він постійно перебуває під доглядом дорослих, і вони самі організовують увесь день дитини.
Але пройде рік, і йому потрібно буде багато чого вирішувати самому, у нього зявляться нові нелегкі обовязки: уроки в школі, домашні завдання, заняття в кружках, адже треба ще почитати, допомогти мамі, погуляти.
Організувати весь день дитини допоможе режим!
Привчати дітей до нього потрібно якомога раніше, щоб до моменту вступу в школу вони вже свідомо виконували розпорядок дня. Ще в дитячому садку дітей навчають орієнтуватися в часі. Ваше завдання - пояснити їм, що займатися, відпочивати, гуляти й спати потрібно в певний час, тоді його буде вистачати на все. Дотримання режиму дня виробить у дитини почуття відповідальності, дисциплінованості - ті самі якості, які дуже потрібні школяру.
Якщо ваша дитина відвідує дитячий садок - а там дотримуються режиму дня - то й вихідні дні не повинні відрізнятися від звичайних.
Дитина обовязково повина вставати в той самий час, бажано годин у сім або половині восьмого. Звикнувши вставати пізніше,  йому важко буде прокидатися в необхідний час, коли піде в школу. Лягати спати дитина повинна не пізніше половини девятого. Тривалість нічного сну - не менше 11,5-12 годин.
Звикнувши лягати спати й вставати в той самий час, діти швидко засинають і легко прокидаються.
У режим дня дитини повинна обовязково входити ранкова гімнастика! Вона зміцнює здоровя, знімає сонливість, дає заряд бадьорості! Перший раз обовязково займайтеся разом з дитиною, покажіть йому 5-7 вправ, введіть в комплекс ранкової гімнастики ігрові моменти. Періодично, щоб вправи не набридали, вносьте в них нові елементи. Пройде час, і дитина буде самостійно займатися ранковою зарядкою, але ви обовязково контролюйте чіткість і порядок виконання вправ.
Гуляйте в будь-яку погоду не менше 4 годин!
Неможна скорочувати час прогулянки через зайнятість дорослих, поганої погоди. Адже свіже повітря для дитини - це зміцнення здоровя, загартування організму, поліпшення діяльності органів дихання й серцево-судинної системи. Перебування на повітрі повинно бути активним: це й рухливі ігри, фізичні вправи, і посильною разом з дорослими працею.
Якщо діти подовгу сидять біля телевізора, вони, природно, менше рухаються, недостатньо гуляють. І як наслідок - погіршення сну й апетиту, плаксивість, дратівливість й інші порушення стану здоровя. Телевізійні передачі - звичайно, тільки дитячі - дозволяється дивитися не частіше 2-3 рази на тиждень, а тривалість їх не повинна перевищувати 30 хвилин.
Завжди незмінним у режимі дня повинно бути час сніданку, обіду, полуденка, вечері. Тільки у випадку режиму харчування відбувається необхідна підготовка діяльності шлунково-кишкового тракту до перетравлення їжі, засвоєнню живильних речовин. Тоді дитина буде їсти з більшим задоволенням і апетитом!
Якщо дошкільник звикне до виконання режиму дня, згодом це стане його внутрішньою потребою. Адже  режим - запорука здоровя!