Значення хорегографії у розвитку дошкільників

15 черв. 2017

З давніх часів відомо вплив поєднання руху і музики на стан здоров'я людини. Чим раніше дитина почне чути приємну їй музику і супроводжувати її ритмічними рухами, тим активніше почнеться розвиток усіх сенсорних каналів, необхідних у житті.

Танцювальний напрям занять з малюком пов'язано з високою виразністю і емоційністю даної форми руху, її позитивним впливом на психічне самопочуття, вдосконалення координації рухів, формування красивої ходи.

Оволодіння елементами хореографії, народних, сучасних та бальних танців підвищує упевненість в собі, комунікативну активність, доброзичливість, уважність до інших. Танцювальні ігрові композиції збагачують дітей яскравими образними рухами, створюють умови емоційної розрядки, покращують функції уваги.

Заняття хореографією сприяють розвитку координації рухів, просторового орієнтування. Діти оздоровлюються і підвищують життєвий тонус, багато дошкільнят долають сором'язливість, вчаться співпрацювати у колективі. Саме танець допомагає дитині розкритися, а часом утвердитися в середовищі однолітків.

Головна мета занять з хореографії - це:

- Пробудження у дітей прагнення до прекрасного та інтересу до музичної і танцювальної творчості;

- Посилення емоційної чуйності та творчої активності;

- Знайомство дітей з танцювальною культурою свого народу і народів інших країн;

- Розвиток образного мислення та уяви.